FIRMA

Firma Okna PVC istnieje od 1994 r. W 1998 roku rozpoczęła własną produkcję okien i drzwi w systemie KBE, jednym z wiodących systemów z grupy Profine Polska.

Inteligentne wykorzystywanie zasobów naturalnych oraz działania chroniące środowisko stały się decydującymi kryteriami w produkcji profili okiennych z tworzyw sztucznych. To Profine – jako główny producent w branży okiennej – stoi na czele inicjatywy chroniącej środowisko. Całkowita rezygnacja z ołowiu przy produkcji profili PVC jest jednym z najważniejszych wyzwań całej branży okiennej. Przez długi okres czasu ołów był nieodzownym składnikiem wykorzystywanym przy stabilizacji PVC. Dzięki greenline firma Profine otworzyła nowy rozdział w branży okiennej. Zamiast ołowiu zastosowano przyjazne środowisku stabilizatory cynkowo-wapienne pozwalające zachować znakomite właściwości funkcyjne i optyczne materiału. Profine – jako prekursor wśród producentów profili PVC – konsekwentnie rezygnując ze stabilizatora ołowiowego sprawił, że klienci przywiązują dziś szczególną wagę do idei greenline.

Okna greenline posiadają wiele zalet: są dugotrwałe, stabilne, łatwe w konserwacji, odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz gwarantują wyjątkowo dobrą izolacyjność cieplną, która przyczynia się bezpośrednio do znacznej redukcji zużycia energii, a przez to do mniejszego obciążenia środowiska dwutlenkiem węgla. Niezmiernie istotną zaletą jest to, że ekologiczne okna greenline są w 100% poddawane recyklingowi. Okna standardowo wyposażone są w okucia firmy Siegenia-Aubi, które nadają oknom indywidualny charakter.

Firma oprócz własnej produkcji zajmuje się świadczeniem takich usług jak:
montaż własnych wyrobów, sprzedaż osłon wewnętrznych i zewnętrznych, parapetów, okien dachowych i moskitier.